Достапни линкови

Потонал фериброд во Камбоџа, 10 мртви


Најмалку 10 патници загинале откако еден фериброт преоптоварен со патници потонал во реката Меконг, во Камбоџа, соопштила полицијата. На бродот се превезувале 30 патници, полицијата успеала да спаси 13, а сеуште се трага по останатите 7 луѓе.

XS
SM
MD
LG