Достапни линкови

Пакистанските власти блокирале ТВ канали


Пакистанските власти денеска накратко блокирале два телевизиски канали за вести, обидувајќи се да ги пронајдат милитантите кои се инфилтрирале во армискиот штаб. Прекинот на вестите траел 1 час. Владините претставници не биле достапни за коментар, пренесува Асошиетед прес.
XS
SM
MD
LG