Достапни линкови

Во Авганистан убиени двајца полски војници


Двајца полски војници биле убиени, а четворица други повредени кога нивното возило наишло на поставена бомба крај патот во авганистанската провинција Вардак. Во Авганистан досега загинале 15 полски војници. Јавноста во Полска е за враќање на своите 2 илјади војнициод Авганистан.
XS
SM
MD
LG