Достапни линкови

Папандреу - Грција и Турција да го помогнат обединувањето на Кипар


Новиот грчки премиер Јоргос Папандреу, денеска во Истанбул изјави дека Грција и Турција треба да соработуваат во изнаоѓањето решение за обединување на Кипар. Мораме да го ослободиме Кипар од ѕидовите за кои нема место во Европа, изјави Папандреу, кој во Истанбул учествува на неформалниот министерски состанок на земјите од регионот.
XS
SM
MD
LG