Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- и натаму сончево


Времето ќе биде сончево, релативно топло и претежно тивко со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се движи од три до 11, а дневната ќе биде од 23 до 28 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и релативно топло, со дневна температура до 27 степени.
XS
SM
MD
LG