Достапни линкови

Убиен полицаец во југоисточниот дел на Турција


Еден полицаец загина, а двајца се потешко повредени откако непознати напаѓачи отвориле оган врз полициското возило во округот Хакјари, Југоисточна Турција. Во тој регион дејствува забранетата Курдска работничка партија која од 1984 година води вооружена борба за поголема автономија .

XS
SM
MD
LG