Достапни линкови

Принудно приземјен Ербас во Русија, нема повредени


Никој не е повреден при принудното слетување на патнички авион во Минск. Авионот Ербас А-320 на авиокомпанијата Аерофлот кој се обраќал од Прага кон Москва, морал утно да се приземји на аеродромот во Минс, а декомпресија е причината за принудното слетување, изјавил портпаролот на авиокомпанијата
XS
SM
MD
LG