Достапни линкови

Хрватска затвори пет поглавија во преговорите со ЕУ


На денешната конференција за пристапување што се одржа во Брисел, Хрватска отвори шест и затвори пет поглавја во преговорите со Европската унија. Со тоа е продолжен процесот кој речиси една година беше блокиран поради словенечката блокада. На конференцијата претседаваше шведскиот министер за надворешни работи Карл Билт.
XS
SM
MD
LG