Достапни линкови

Експлозија во Шри Ланка


Најмалку 13 лица, меѓу нив и ученици биле повредени во денешната експлозија во северозападниот дел на Шри Ланка. Се уште никој не ја презеде одговорноста за нападот, а властите се сомневаат дека станува збор за остатоци од поразените бунтовнички Тамилски тигри.
XS
SM
MD
LG