Достапни линкови

Бомбардирање со беспилотно летало во Пакистан


Најмалку шестмина милитанти биле убиени во Северен Вазиристан на северозападот на Пакистан, во ракетен напад изведен од американски беспилотни летала, соопштуваат пакистански разузнавачи. Тое е трет напад со беспилотно летало во последниве 24 часа.
Американската армија вели дека граничната област на Пакистан со Авганистан е упориште на Талибанците.
XS
SM
MD
LG