Достапни линкови

Уапсени половина од затворските бегалци во Ирак


Ирачката полиција соопштува дека уапсила уште двајца од избеганите затвореници кои имаат врски со Ал Каеда. До сега се уапсени најмалку осум од 16 затвореници што оваа недела избегаа од затвор. Властите соопштија дека затворениците биле пронајдени во градот Тикрит, во близина на затворот од кој избегаа низ прозорец од бањата.
Повеќе од 100 стражари и затворски функционери се на распит поради бегството.

XS
SM
MD
LG