Достапни линкови

Иран се договори за инспекција на новата нуклеарка


Шефот на иранската Атомска организација Али Акбар Салехи денеска, изјави дека постигнале договор со Меѓународната агенција за атомска енергија за инспекција во новите постројки за збогатување на ураниум, во околината на Техеран. Тој рече дека инспекциите ќе почнат во догледно време, но не прецизираше датум. Постојката ќе биде пуштена во погон за повеќе од една година.
XS
SM
MD
LG