Достапни линкови

Борби меѓу талибанците и авганистанската полиција


Осумнаесет талибански милитанти биле убиени денеска откако го нападнале штабот на властите во авганистанската северна провинција Кундуз. Гувернерот Мохамад Омар соопшти дека борбите траеле неколку часа и оти полициските сили успеале да го одбијат нападот при што убиле 18 талибанци.
XS
SM
MD
LG