Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пакистан, петмина загинати


Во самоубиствен напад со автомобил бомба во Пакистан загинале најмалку пет лица, а десетина други биле ранети. Експлозијата се случила пред полициска станица во Бану, провинција на североисток на земјата. Ова подрачје е познато како главно засолниште на талибанците во Пакистан.
XS
SM
MD
LG