Достапни линкови

Израел да ја запре изградбата на населбите


Квартетот држави за блиско – источниот мировен процес повторно го повикаа Израел да ја замрзне изградбата на доселеничките населби на окупираните територии. Со тоа би се овозможило обновување на мировните преговори меѓу израелците и палестинците.
XS
SM
MD
LG