Достапни линкови

Кина: Нови санкции за Иран нема да дадат резултати


Кина, денеска, оцени дека понатамошни санкции кон Иран нема да ја натераат исламската република да се откаже од својата нуклеарна програма. Западните земји инсистираат на санкции ако Иран продолжи со нуклеарната програма. Иран тврди дека не сака да произведе атомска бомба туку струја.
XS
SM
MD
LG