Достапни линкови

Во талибански напад најмалку шестмина загинати


Пакистанската полиција соопшти дека талибански милитанти убиле најмалку 6 лица, вклучувајќи и неколку племенски старешини, во северозападниот дел на Пакистан. Групата патувала во областа Бану, кога милитантите од заседа го нападнале нивниот конвој. Оваа област е во близина на Северен Вазиристан, регион каде што Ал Каеда и талибанските борци се засолниле по американската инвазија врз Авганистан во 2001 година.
XS
SM
MD
LG