Достапни линкови

Разбиен синџир за шверц на луѓе во Западна Европа


Полските власти соопштуваат дека граничните власти на Полска, Германија и Австрија разбија синџир на шверц со луѓе. Групата е осомничена за внесување на околу 500 мигранти, најмногу Чеченци, во Западна Европа. Двајца руски државјани со чеченско потекло се осомничени дека се главни организатори на шверцот со луѓе.

XS
SM
MD
LG