Достапни линкови

Мозокот на нападите од 11 септември повторно во Гвантанамо


Самопрогласениот планер на нападите од 11 септември во Њујорк, Калид Шеик Мохамад се очекува да се врати во затворот во Гвантанамо Беј, веројатно за последен пат.
Американскиот претседател Барак Обама вети затворање на затворот за осомничени за тероризам.
XS
SM
MD
LG