Достапни линкови

ЕУ го осуди негирањето на холокаустот


Европската унија ги осудува неодамнешните изјави на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад дека холокаустот е мит. Унијата го осудува негирањето на холокаустот и негирањето на правото да постои државата Израел.
Ахмадинеџад претходно изјави дека холокаустот е лага базирана на недокажани и митски тврдења.
XS
SM
MD
LG