Достапни линкови

Обама: Нема краен рок за повлекување од Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама вели дека нема краен рок за повлекување на американските војници од Авганистан, но дека нивното присуство во таа земја не е на неопределено време. Тој вели дека ниту една негова одлука нема да се базира на дневна политика.
XS
SM
MD
LG