Достапни линкови

Ајатолах Али Хамнеи: Не обвинувајте без докази


Иранскиот врховен водач, ајатолахот Али Хамнеи ги предупредува подржувачите на власта да не ги обвинуваат членовите на опозицијата без докази. Дел од аналитичарите го толкуваат повикот како знак дека властите ќе го олабават притисокот кон опозициските активисти.
XS
SM
MD
LG