Достапни линкови

Тајландскиот крал во болница


Тајландскиот крал е во болница. Не се соопштуваат причини за хоспитализирањето. 81-годишниот крал Бумибол Адалиадеј е лидер кој најдолго владее со една држава во светот.
Кралот, кој е почитуван како симбол на нацијата, во 2007 година претрпе мозочен удар. Поради болеста, лани тој не го одржа неговиот традиционален роденденски говор.
XS
SM
MD
LG