Достапни линкови

Загинаа 16 работници во Кина


Најмалку 16 луѓе загинаа, а 14 се повредени во сообраќајна несреќа во југоисточна Кина, соопштува полицијата. До несреќата дошло кога камион удрил во возило за одржување на патиштата. Сите жртви се работници што го поправале патот.
XS
SM
MD
LG