Достапни линкови

Уапсени опозициски демонстранти во Иран


Неколкумина демонстранти се уапсени на вчерашните масовни опозициски протести во Иран, соопштува полициски функционер. Не се соопштува точниот број на притворени. Полицијата вели дека тие се уапсени за фрлање камења кон полицијата и за палење моторцикли.
Десетици илјади луѓе, вчера излегоа на улиците на годишните про-палестински протести, што се претворија во антивладини демонстрации.
XS
SM
MD
LG