Достапни линкови

Загина дански војник во Авганистан


Еден дански војник загина, а еден е повреден, откако милитантите пукале кон нив додека патролирале во провинцијата Хелманд во јужен Авганистан, соопштува данската армија. Од 2002 година, во Авганистан загинаа 25 дански војници. Данска има распоредено 700 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG