Достапни линкови

За крај на конфликтот, разговори со талибанците?


Британскиот командант во Авганистан, генерал полковник Грем Лемб изјави дека клучот за завршување на конфликтот во таа земја е разговор со талибанците. Според него, и тие имаат свои барања кои би требало да се слушнат. Неговиот коментар доаѓа откако високи претставници во британската армија предупредија дека поразот во Авганистан ќе ги охрабри екстремистите насекаде во светот.
XS
SM
MD
LG