Достапни линкови

Берлускони е за повлекување од Авганистан


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони изјави дека за меѓународните трупи би било најдобро наскоро да го напуштат Авганистан, откако во експлозија на бомба во Кабул загинаа 6 италијански војници. Берлускони инсистира на тоа дека не постои прецизен распоред на повлекувањето и рече дека секоја одлука за повлекување ќе биде донесена со сојузниците. Експлозијата исто така повреди уште петмина Италијанци.
XS
SM
MD
LG