Достапни линкови

Почна 64-то годишно заседание на Генералното собрание на ОН


Синоќа во Њујорк започна 64-то годишно заседание на Генералното собрание на ОН. Во главната дебата, која ќе биде одржана од 23-ти до 28-ми септември, ќе учествуваат претседатели и министри за надворешни работи од 192 држави членки на Генералното собрание. Работата на заседанието ја отвори поранешниот шеф на либиската дипломатија Али Трики, кој во наредната година ќе претседава во пленарниот орган на Светската организација.
XS
SM
MD
LG