Достапни линкови

Борби со Талибанците во Кандахар


Убиени се 27 милитанти во талибанско упориште во провинцијата Кандахар, соопштуваат авганистанските власти. Тие велат дека се уште трае операцијата во која учествуваат авганистански и странски војници.
Портпаролот на Талибанците, пак вели дека загинале четворица бунтовници, а уште 5 цивили настрадале во вкрстен оган.
XS
SM
MD
LG