Достапни линкови

Меморандум за разбирање Македонија- САД


Денеска во Скопје ќе биде потпишан меморандум за разбирање меѓу владите на Република Македонија и САД. Документот ќе го потпишат вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски и американскиот амбасадор во македонија Филип Рикер.
XS
SM
MD
LG