Достапни линкови

Канада ќе ги повлече војниците од Авганистан за две години


Канада нема да ја продолжи својата мисија во Авганистан, се вели во официјалното соопштение од кабинетот на канадскиот премиер Стивен Харпер. Портпарол на премиерот изјави дека Канада ќе ги повлече своите војници од оваа земја во 2011 година. Од почетокот на воената офанзива, во Авганистан загинаа 130 канадски војници.
XS
SM
MD
LG