Достапни линкови

Украдени уметнички дела, вредни милиони долари


Колекција на уметнички дела, чиј автор е Енди Вархол, вредна милиони долари, била украдена од домот на еден бизнисмен во Лос Анѓелес. Полицијата соопшти дека станува збор за 10 слики, меѓу кои и портретите на Мухамед Али и рагбистот О Џеј Симпсон, и понуди награда од милион долари за информација која би довела до откривање на сторителите.
XS
SM
MD
LG