Достапни линкови

Хаменеи: непријателот ќе се соочи со остар одговор


Иранскиот врховен лидер Ајатолах Али Хаменеи за време на денешната молитива навел дека секој што ќе се бори против Исламската Република ќе се соочи со остар одговор. На молитвата присуствувал целиот државен и верски врв на Иран, вклучувајќи го и претседателот Махмуд Ахмадинеџад.
XS
SM
MD
LG