Достапни линкови

Ел Барадеј: Иран да не ја отфрла понудата за дијалог од Вашингтон


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мохамед Ел Барадеј го повика Иран да не ја отфрла понудата од Вашингтон за дијалог за нуклеарната програма.
Реакцијата на Ел Барадеј доаѓа во очекување на новите предлози од Иран до шесте светски сили.
XS
SM
MD
LG