Достапни линкови

Во Авганистан убиени 4 американски војници


Четворица американски војници биле убиени вчера во Авганистан во, како што соопшти американската команда, комплексен напад врз милитантите во провинцијата Кунар. Во меѓувреме, командантот на НАТО во Авганистан американскиот генерал Стенли Меккристал наименува шеф на комисијата која го испитува контроверзниот воздушен напад во провинцијата Кундуз кога загинаа десетици цивили.
XS
SM
MD
LG