Достапни линкови

Ослободен новинарот на Њујорк тајмс во Авганистан


Американските војници го ослободија новинарот на Њујорк тајмс, британецот Стивен Фарел. Тој и неговиот преведувач Султан Мухамед во саботата беа киднапирани авганистанската провинција Кундуз, од каде што известувале за неодамнешното бомбардирање на НАТО во кое загинаа неколку десетици луѓе. Се уште не е позната судбината на преведувачот, но според некои наводи тој бил убиен од талибанците.
XS
SM
MD
LG