Достапни линкови

Нова напнатост за гасот меѓу Русија и Украина


Рускиот претседател Дмитриј Медведев ја обвини Украина дека сака да го промени договорот за транспорт на руски гас низ Украина. Украина, која е тешко погодена од економската криза смета дека не добива доволно пари за транспорт од Русија.
XS
SM
MD
LG