Достапни линкови

Десетици талибанци убиени во провинцијата Кундуз,во АвганистанВо воздушен напад на НАТО во провинцијата Кундуз во северен Авганистан, околу 90 луѓе загинале, најголемиот дел од нив талибански бунтовници. Според претставници на НАТО, цел на нападот биле двете украдени цистерни со гориво, кога талибанците се обидувале да го дистрибуираат.
XS
SM
MD
LG