Достапни линкови

Убиени грузиски граничари


Тројца грузиски граничари се пронајдени мртви, а еден се води како исчезнат на границата со Турција. Министерството за внатрешни работи соопштува дека граничарите биле застрелани, но оти нема индикации за меѓуграничен инцидент.
XS
SM
MD
LG