Достапни линкови

Претседателот на Колумбија со свински грип


Колумбискиот претседател Алваро Урибе заболел од новиот грип. 57 годишниот Урибе, како што јавуваат агенциите, не бил во групата на виско ризични пациенти. Првите знаци на новиот грип тој ги добил за време на состанокот на јужноамериканските лидери што во петокот се одржа во Аргентина.
XS
SM
MD
LG