Достапни линкови

На аеромитинг во Полска се сруши белоруски авион


Се сруши белоруски борбен авион Сухој 27, на аеромитинг во централна Полска, соопштува полицијата.
Портпаролот на полицијата вели дека судбината на пилотите е неизвесна, иако полските медиуми објавија дека пилотите веројатно загинале.
XS
SM
MD
LG