Достапни линкови

Пакистанската армија уништи тренинг камп за бомбаши-самоубијци


Воени хелихоптери на пакистанската армија уништија тренинг камп за бомбаши-самоубијци во долината Сват, при што убија шестмина талибански милитанти, соопштува армијата. Безбедносните сили веќе три месеци се во офанзива против Талибанците во долината Сват и во околните области.

XS
SM
MD
LG