Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- сончево и потопло


Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност, а локално ќе дува и слаб до умрен ветер од променлив правец. Утринската температура се движи од 10 до 18, а дневната ќе биде од 29 до 32 степена. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има мала до умрена локална облачност и слаб ветер од променлив правец. Утринската температура се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 30 степени.
XS
SM
MD
LG