Достапни линкови

Бернанке останува шеф на Федералните резерви


Американскиот претседател Барак Обама предложи Бен Бернанке да остане на функцијата шеф на Федералните резерви и во вториот мандат. Одлуката на Обама треба да биде потврдена од Сенатот.
Бернанке на ова функција беше наименуван од поранешниот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG