Достапни линкови

Либија не го исполнила ветувањето


Министерот за правда на Шкотска Кени Макескил изјави дека Либија го прекршила ветувањето оти таканаречениот бомбаш од Локерби нема да биде пречекан со високи почести откако ќе биде ослободен од затвор. Абделбасет ал Меграхи човекот кој во 1988 година беше осуден за уривањето на авионот на Панем над шкотскиот град Локерби кога загинаа 270 луѓе, повеќето американци, во минатата недела беше ослободен од затвор, а во Триполи беше пречекан како херој.
XS
SM
MD
LG