Достапни линкови

Медведев вети помош за Будистите


Рускиот претседател Дмитриј Медведев им вети на монасите од најголемиот будистички храм во земјата, дека владата, и покрај економската криза ќе им помогне и дека не треба да прифаќаат странска помош.
Тој денеска го посети најголемиот будистички храм во земјата, Иволгинскиот манастир во источен Сибир. Во Русија има околу 1 милион Будисти.
XS
SM
MD
LG