Достапни линкови

Пожарите предизвикаа вонредна состојба во Атина


Владата на Грција прогласи вонредна состојба, откако големиот шумски пожар во реонот на Атина се прошири.
Над грчката престолнина има големи облаци чад, а три села се евакуирани, пренесува МИА.
Пожарот избувна синоќа во селото Граматико на околу 40 километри од Атина.
XS
SM
MD
LG