Достапни линкови

Нова екплозија во Багдад


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 2 лица загинале а 10 други се повредени во денешна експлозија во централен Багдад. Вчера, во серија експлозии во Багад загинаа 95, а беа ранети 500 лица.
XS
SM
MD
LG