Достапни линкови

Продолжување на блискоисточниот мировен процес?


Американскиот Стејт департмент соопшти дека админситарцијата на претседателот Барак Обама се надева оти наскоро ќе продолжат мировните преговори меѓу Израел и палестинците. Портпаролот на Стејт департмент Пи Џи Кроули, говорејќи по едночасовната средба во Вашингтон меѓу египетскиот претседател Хосни Мубарак и државниот секретар Хилари Клинтон, изјави дека двете страни напорно работат во наредниве неколку недели да дојде до преговорите. Мубарак денеска ќе разговара со Обама.
XS
SM
MD
LG